Başkandan

2011 yılında derneklerin tek bir çatı altında örgütlenme isteği sonucunda kurduğumuz OTMF (Otel Teknik Tesis Müdürleri ve Yöneticileri Federasyonu), yerel ve ulusal anlamda pek çok ilke imza attı.

Derneklerle işbirliği içerisinde, geçtiğimiz yılda ortalama 25 adet tanıtım ve eğitim semineri düzenledik.Sertifika veren tek sivil toplum kuruluşu olarak, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun mesleki eğitimler gerçekleştirdik. İlk etkinliğimiz yurt içi ve yurt dışında  sertifika geçerliliği olan Havuz Suyu Operatörlüğü Eğitim programını düzenlemek oldu. Teknik eğitimlerle üyelerimizin sertifika sahibi olmalarını sağlayarak, mesleki gelişimlerine katkıda bulunduk.  Dolaylı olarak da temel hedeflerimizden biri olan turizm sektöründe teknik alanda hizmet kalite standartını arttırmak için önemli bir yol katetmiş olduk. Teknik Boyacılar Derneği üyelerine, Geçici Ustalık Belgesi eğitimleri verdik.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Turizm İl Müdürlüğü, Turizm Valiliği, Elektrik Mühendisleri Odası gibi kurumlardan aldığımız desteklerle, Antalya sahilinde elektrik kaçakları denetlemelerini yaptık ve tehlike oluşturabilecek durumları tespit etmeye çalıştık. Önümüzdeki yıllarda ise tüm plajlarda bu denetlemelerin yapılması için çalışmalara başlamayı planlıyoruz.

Yaşam Elinde Projesi kapsamında, atık yağ üreticileri, toplayıcıları, geri kazanım tesisleri ortaklığında, kızartılmış atık yağların geri kazanımının gerçekleştirilmesi için çabaladık.

2013 yılında ise, gerçekleştirmeyi planladığımız faaliyetlerimiz;

1)Havuz Suyu Operatörlüğü belgesi almayan tüm arkadaşlarımızın sertifika sahibi alması için eğitim programları düzenlemek,

2)Teknik bölümlerle ilgili tüm branşlarda görev alan tüm meslektaşlarımızın üyesi oldukları derneklerle geçici ustalık belgesi alabilmelerini sağlayacak, eğitim programlarının hazırlamak,

3)ANTED ve Boyacılar Derneği üyeleri için düzenlenen mesleki gelişim programlarının, 2013 yılı içerisinde de devam etmesini sağlamak,

4)Plaj denetlemelerini 2013 yılında da devam ettirmek,

Turizm sektöründe tesislerin teknik alanda hizmet kalite standartını arttırmayı amaç edinen ve bu amaç doğrultusunda bizimle işbirliği içerisinde harekete geçmek isteyen tüm derneklere kapımız her zaman açıktır. Bugüne kadar hizmetlerimizde, etkinliklerimizde ve seminerlerimizde bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

OTMF Yönetim Kurulu Başkanı
Şaban AYDOĞMUŞ
 

Bu sayfa en son 24.04.2013 tarihinde güncellenmiş ve 10032 defa okunmuştur.

yazdır

E-Bülten Üyeliği

Federasyon Üyesi Dernekler

Tümü »»